Alternatywne Dane w tradingu to rewolucja. Ważniejsza niż rewolucja AI

Alternatywne dane w tradingu to rewolucja, dzisiaj ważniejsza niż rewolucja Artificial Intelligence w tradingu

Trwa ostra walka o lepsze zyski w tradingu, zmniejszenie ryzyka i szybsze wejścia. To Dane Alternatywne dają dziś największą przewagę traderom i funduszom, nie AI. Czas dominacji AI dopiero nadejdzie.

Forex Institute Alternatywne Dane w tradingu

Są w stanie ulepszyć praktycznie każdy element działalności inwestycyjnej funduszu: ulepszyć sygnały lub systemy tradingowe, zmniejszyć ryzyko inwestycyjne, pokazać kontekst sytuacyjny podczas prowadzenia pozycji.

System tradingowy nie przestał działać, ale nie ma płynności jak dawniej, wejścia powodują silniejsze ruchy przeciwne bo… najwięksi traderzy (w tym fundusze itp) już tam byli i wyczerpali płynność. Największe fundusze używają alternatywnych danych w tradingu, aby wejść szybciej.

Lepsze analizy pre-trade ulepszają wyniki. Lepsze analizy post-trade ulepszają zrozumienie czynników składających się na dobre wyniki. Do tej pory tak głęboki wgląd w rynek i otoczenie był niemożliwy.

Z punktu widzenia strategii fundusze nie mają dzisiaj wyjścia i (raczej prędzej niż później) zajęcie się alternatywnymi danymi będzie koniecznością dla wszystkich. Z punktu widzenia strategii operacyjnej – ważne dziś jest tworzenie w funduszu kompetencji korzystania z alternatywnych danych, bo ta rewolucja dopiero się zaczyna.

Alternatywne dane dają dużą przewagę rynkową w tradingu. Dziś oprócz narzędzi AI są głównym motorem budowy przewagi konkurencyjnej. Jednak to, co przynoszą jednym zabierają innym. To znaczy, że systemy przestają działać, sygnały stają się mniej zyskowne, rośnie presja na traderów dyskretnych i portfolio managerów.

AD zmieniają rynki, w najnowszym artykule w New City Trader pokazuję szerzej, na konkretnych przykładach, jak to robią: www.NewCityTrader.com

Więcej w Najnowszym Numerze Magazynu

New City Trader

ZA DARMO! Dodatkowo otrzymasz newsletter i przyszłe numery, gdy tylko się ukażą!