Przyszłość sztucznej inteligencji w tradingu i inwestowaniu

Przyszłość sztucznej inteligencji w tradingu i inwestowaniu jest bezsprzeczna

Obecnie stosowane rozwiązania będą dojrzewać i ewoluować. Będą coraz sprawniejsze i coraz szybsze. Na początku na pewno będą wspierać traderów w rozmaity sposób, dostarczając wiedzy, wskazówek, automatyzując zadania i procesy.

To będzie czas, gdy najlepsze wyniki będą osiągały zespoły mieszane (nazwałbym je hybrydowymi) złożone z traderów i sztucznej inteligencji.

Artykuł na ten temat jest już w przygotowaniu, pokażę w nim właściwy kierunek rozwoju, kolejny krok adopcji rozwiązań AI przez fundusze. Na razie ten kierunek nie jest dobrze rozumiany i chcę to zmienić.

Przyszłość sztucznej inteligencji w tradingu

Przszyszłość sztucznej inteligencji w tradingu: jak to się skończy?

Docelowo powstanie Super AI, które będzie samodzielnie zbierało dane, analizowało je i podejmowało decyzje inwestycyjne. Uprzedzę możliwe pytanie – AI o jakim myślę, będzie działało jak znakomity trader, najlepszy z najlepszych w danej dziedzinie. A koszt (zmienny) stworzenia i przetestowania nowego systemu będzie równy cenie prądu jaki zużyje komputer.

Czas na budowę wartościowej strategii dla wykorzystania sztucznej inteligencji w inwestowaniu w funduszach jest dzisiaj.

Kolejnym ważnym krokiem jest… NIE postawienie na „samodzielny automat AI” (jak sądzi wielu menedżerów funduszy), ale na zespół hybrydowy, złożony ze świetnie przygotowanego i wyszkolonego zespołu ludzi (w tym koniecznie traderów) oraz ewoluującej sztucznej inteligencji.

Future is now, a przyszłość sztucznej inteligencji w tradingu już się zaczęła. Za 5-10 lat nastąpi znaczący przełom. Biorąc pod uwagę, że przeciętny trader potrzebuje ok. 3 lat na opanowanie systemu, czasu zostało niewiele.

Napiszę o tym więcej w przyszłości. Sprawdź nasze teksty o AI w tradingu, być może coś już powstało! Polecam też magazyn New City Trader, który w dużej mierze pisze o nowoczesnych rozwiązaniach w tradingu i inwestycjach.

Wsparcie Polskiej Edukacji Tradingowej

Kawa i Ciacho:

Więcej w Najnowszym Numerze Magazynu

New City Trader

ZA DARMO! Dodatkowo otrzymasz newsletter i przyszłe numery, gdy tylko się ukażą!