Czy można przesunąć TP? Jak duży powinien być SL?

Czy można przesunąć TP?

Jestem początkującym traderem. Czasami mam zaciemnienie umysłowe, tzn. kiedy rynek dochodzi do mojego TP, przesuwam go raz, a potem drugi raz, ale potem rynek się wycofuje. Co robić w takiej sytuacji?”.

Zacznij od zajęcia ustalonego TP. Nie należy brać więcej, chciwość jest złym doradcą. Decyzja o tym, gdzie znajduje się TP i SL, powinna być podjęta PRZED zawarciem transakcji i powinna być oparta na założeniach systemu. Jest mało prawdopodobne, aby te elementy mogły zostać przesunięte. Chwyć wszystkie TP, które tam są 🙂 Od czasu do czasu pojawia się sytuacja, w której istnieje oczywista możliwość przesunięcia TP, ponieważ rynek zaczął pędzić w jakimś kierunku. Nie ma jednak sensu komplikować sobie życia i podejmować ryzyka. Zwłaszcza jeśli jest się niedoświadczonym traderem.

Może się zdarzyć, że w trakcie trwania transakcji pojawi się przeciwny sygnał. Wtedy po prostu wychodzimy z rynku. TP i SL to nie jest coś, na co trzeba czekać niezależnie od ruchów cen. Nie. Zarządzamy pozycją przez cały czas. Zamiast tego chronimy się przed chciwością i przesuwamy TP. Bierz to, co daje ci rynek, nie baw się, bo przestanie to być system, który masz.

Używam trade guidera, mt4, moim ulubionym TF jest 4h, SL jest tam bardzo duży, bo 20-50 pipsów. Handluję na demo i boję się wchodzić z takim SL na live.

Rozumiem, że używasz TG jako wsparcia przy podejmowaniu decyzji. Ale gdzie jest Twój system? Jak wygląda sygnał, jak wygląda analiza? Musisz wrócić do podstaw.

Przygotowując się do wejścia na rynek, musisz wiedzieć przynajmniej następujące rzeczy:

  • gdzie wejdziesz, tzn. jakie warunki MUSZĄ być spełnione, aby wejście nastąpiło
  • gdzie ustawić SL. Jeśli nie wiesz, czy powinien on wynosić 20 czy 50, oznacza to, że system jeszcze nie działa
  • gdzie powinien znajdować się TP

Ponadto, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa TG.

Następnie: zarządzanie i wyjście.

Podsumowując: nie ma systemu, więc to normalne, że istnieje strach przed życiem. System musi być dopracowany.

Wsparcie Polskiej Edukacji Tradingowej

Kawa i Ciacho:

DARMOWY DOSTĘP DLA SUBSKRYBENTÓW NEWSLETTERA - wideo

Jak rozpoznać, że system jest dobry?