[PDF] Dyscyplina w tradingu NIE JEST najważniejsza!

Pobierz PDF:

Praktycznie wszyscy eksperci zgadzają się, że dyscyplina jest najważniejszą cechą tradera. Wszyscy, za wyjątkiem mnie Bliższe przyjrzenie się tej popularnej opinii pokazało, że jest błędna. Istnieje cecha znacznie ważniejsza niż dyscyplina i jest ona szczególnie widoczna u najlepszych traderów.

Na pierwszy rzut oka wydaje się opczywiste, że dyscyplina jest najważniejsza w tradingu, bo bez niej nie będzie wyników. Trader musi być zdyscyplinowany, musi umieć poprawnie i na czas wykonywać wejścia i wyjścia. Zapytaj każdego eksperta i każdego tradera o to, jaka cecha jest najważniejsza w tradingu, a 95% z nich odpowie ci, że dyscyplina.

Głeboko w to wierzyłem, tym bardziej, że tak twierdzą autorytety tej branży. Zaczynając od ksiązki Marka Douglasa „The Disciplined trader”. Logicznie myśląc wzmocnienie dyscypliny powinno prowadzić do lepszych i stabilniejszych wyników. Znalazłem ćwiczenia, które w tym pomagają.

Wielu traderów zaczęło je stosować, ale efekty były słabsze niż oczekiwałem. Co gorsza, bywało, że dyscyplina po prostu zanikała! Pomimo odpowiedniego wysiłku i ćwiczeń. Nie rozumieliśmy dlaczego tak się dzieje.

Oto trzy krótkie historie traderów, które skłoniły mnie do przemyślenia tej zagadki.

Licencja CC BY-NC-ND “pewne prawa zastrzeżone”.

W skrócie: możesz pobierać plik, kopiować plik, przesyłać plik znajomym i dystrybuować plik pod warunkami: bez wprowadzania jakichkolwiek zmian, użycia niekomercyjnego, uznania autorstwa (podania), nie zmieniania formatu pliku.

Każde inne użycie, szczególnie komercyjne, wymaga innej zgody. Napisz do nas.

by-nc-nd
Wsparcie Polskiej Edukacji Tradingowej

Kawa i Ciacho:

DARMOWY DOSTĘP DLA SUBSKRYBENTÓW NEWSLETTERA - wideo

Jak rozpoznać, że system jest dobry?