Traderze - TREND!
Traderze – TREND!

Faktem jest, że trading z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowany. Nowe automaty, dynamicznie wchodzi AI. Traderzy marnują czas (i pieniędze) próbując naprawić luki w swoim systemie za pomocą metod typu taśma klejąca i guma balonowa. Oczywiście to nie wychodzi, więc zrzucają całą winę na… dyscyplinę.

NIE! To nie to.

Po pierwsze system. Zawsze to mówiłem i powiem jeszcze raz – czy Twój system jest kompletny? Czy, aby na pewno?! Czarna dziura to…

Większość traderów, z którymi pracowałem nie ma pojęcia jak poprawnie wyznaczyć trend, a gdzie tu mówić o zyskownej grze. Choć myśleli, że potrafią to zrobić. A można zrobić to bardzo, bardzo dokładnie.

A zatem, dlaczego znowu ignorujesz trend?! Przecież jest o wiele łatwiej grać z trendem! Przecież masz dłuższy zakres do wzięcia, jest większe pole manewru, gra z trendem więcej wybacza – jest pewniej i bezpieczniej. A jednak, znowu.

Z naszych obserwacji, pośród osób uczących się tradingu, a także zaczynających powoli zarabiać, aż 95-98 na 100 stale ignoruje trend i nie potrafi go dobrze wyznaczyć. Ignoruje pomimo, że wielokrotnie powtarza się im:

“a jaki masz kierunek? No właśnie. Masz tu kolejną stratę, bo grasz pod trend. To bez sensu. Zacznij od trendu. Zaoszczędzisz kupe  kasy. Tak, jak robią to Ci ze szpicy tego zawodu.”

Łatwo powiedzieć? No łatwo, bo to jest łatwe… jeśli się wie “jak”. Ale przede wszystkim – to się zwyczajnie opłaca. To prosta matematyka :)

Jest ogrom sprzecznych „sposobów” i informacji, jak poprawnie określić trend i praktycznie wszystkie działają z opóźnieniem! Metody oparte o wskaźniki cenowe i oscylatory to pomyłka – ilość fałszywych wskazań w praktyce wyklucza te mtody.

Co zostaje? Czytanie Price Action. Interpretujesz cenę na podstawie tego, co jest. Każde Twoje wejście będzie bardziej prawdopodobne (pierwsza najważniejsza rzecz) oraz dłuższe, bo wejdziesz w silniejszy ruch (druga najważniejsza rzecz).

Istnieje kilka zasad – metod, które to umożliwiają na współczesnych rynkach. Pozwolą Ci zidentyfikować trend nawet w jego wczesnym stadium, czyli w momencie ODWRÓCENIA z dokładnością do paru minut. Tak, rynek jest aż tak czytelny. To oznacza, że możesz łapać więcej ruchów, dłuższe ruchy, mniej ryzykowne ruchy. Oczywiste, co to znaczy dla Twoich wyników.

Sprawdź:
https://topinvestor.pl/5-zasad-trendowych-2021/

Są to łatwe do naśladowania metody.

Te metody powolą Ci łatwo określić trend i wybierać wyłącznie najlepsze pozycje z Twojego systemu.

  • Twój system w połączeniu z nimi będzie działał lepiej, bo:
    ✦ Będzie dawał lepsze sygnały. Bardziej prawdopodobne (pewne).
    ✦ Sygnały będą bardziej precyzyjne.
    ✦ Na dodatek Twoje wejścia będą dłuższe, czyli bardziej zyskowne.
  • Twoje wejścia będą dłuższe, bo grając z potwierdzonym, silnym trendem będziesz łapał dłuższe i pewniejsze ruchy.
  • Znikną niepewność, wahania, lęk przed wejściem.
  • Rynki staną się bardziej proste i czytelne, nawet jeśli dopiero zaczynasz trading!

Jeśli jeszcze nie stosujesz tych zasad to znaczy, że Twój system jest dziurawy. Działasz na taśmie klejące i gumie do żucia :) Ale teraz możesz to naprawić:

https://topinvestor.pl/5-zasad-trendowych-2021/

5 Nowych Prostych Zasad Poprawnego Wyznaczania Trendu” – Sprawdź:

Related posts