Co na to rodzina?
[Podcast] Czy to już jest system i jaką skalę czasową wybrać dla siebie?

Jeden z podcastów, w których odpowiadam na Wasze pytania, opowiadam o “sekretach” sukcesu najlepszych traderów na Świecie, z którymi miałem przyjemności rozmawiać, pracować. Powyżej wersja YouTube. Poniżej  wersja tekstowa, wzbogacona.

tt

“Jak rozmawiać z rodziną o tradingu i jak zorganizować czas na trading?”

6-tym filarem sukcesu w tradingu* jest system wsparcia, czyli wszystko to, co jest wokół nas. To, co nas wspiera i to, co przeszkadza. Potrzebne jest zbudowanie przychylności najbliższych do naszego czasu na rynku i tego, czym się zajmujemy.

Znajomy z Kanady opowiadał mi, że miał straszne problemy w tej kwestii. Żonę przerażały jego straty, dochodziło wręcz do awantur na samo nawet słowo o tradingu. Wiadomo – rodzina, dziecko, pieniądze są wyjątkowo potrzebne, a tu on ciągle mówi o stratach. Wszystko się skończyło, gdy na urodziny podarował jej samochód, Porsche, kupiony za pieniądze z rynku.

Należy zrozumieć, że nasi najbliżsi mogą nie rozumieć, czym się zajmujemy. Druga sprawa, często bywa tak, szczególnie wśród niektórej dalszej rodziny i znajomych, że boją się naszego sukcesu. Pojawia się to u osób, które wolały nie podejmować dodatkowego wysiłku, ale siedzieć z piwem w ręku przed TV. Taka reakcja pojawia się, bo nasz sukces pokazuje ich i samym w gorszym świetle. Śmieją się z nas, wręcz zniechęcają do dalszych działań. Zwykła zazdrość.

Czyli: niezrozumienie i zazdrość.

Ludzie też nie rozumieją strat, jaką niezbywalnej części tego zawodu, więc nie należy się tym chwalić, żeby nie miec opini szaleńca, czy utracjusza. Nie potrzebujemy, żeby się wszyscy od nas odwrócili. Plusem jest, że będziemy mieli spokój, ALE potrzebny jest nam system wsparcia, a nie system nam wrogi.

*6 filarów sukcesu w tradingu opracowałem na podstawie badań nad najlepszymi traderiami na Świecie. Kompleksowe omówienie wszystkich elementów (i nauczenie) znajszesz w szkoleniu Top Investor.

Related posts