Jak osiągnąć pewność systemu
Jak osiągnąć pewność systemu

Wszystko co robimy staram się pokazać z perspektywy Twojej ścieżki rozwoju i realizacji Twoich celów tradingowych i życiowych jakie sobie założyłeś. W poprzednich lekcjach omówiliśmy narzędzia potrzebne do szybkiego opanowania systemu do poziomu poprawności.

Załóżmy, że masz już za sobą naukę systemu na tyle, że potrafisz poprawnie wykonać sygnał a następnie poprawnie, w myśl zasad systemu zarządzać zleceniem aż do zamknięcia.

Oczywiście należy iść dalej, nie wystarczy nam poprawność, w opanowaniu systemu powinniśmy zmierzać aż do poziomu mistrzowskiego (zostanie szczegółowo omówiony w jednej z kolejnych lekcji).

W związku z tym należy tak często, jak się da sięgać po symulator oraz demo, po to by „przeprowadzić” nasz mózg przez jak największą liczbę przykładów. To najszybciej doprowadzi nas do poziomów eksperckiego i mistrzowskiego w opanowaniu systemu. Tę ścieżkę omówimy bardziej szczegółowo w następnej lekcji.

Ale na razie – gdy już jesteśmy na poziomie poprawności mamy w sferze systemu dwa kolejne cele:

  1. Przekonanie samego siebie, że jesteśmy w stanie systematycznie zarabiać tym systemem.
  2. Przejście od poprawnego wykonania zagrania do HQT.

Wyobraź sobie że już wiesz, jesteś pewny tego, że możesz zarabiać systemem, który masz. Sprawdziłeś go na wykresach historycznych,przećwiczyłeś na symulatorze, przetestowałeś na demo. A kiedy wchodzisz na rynek live (czyli z rzeczywistymi pieniędzmi) otrzymujesz wyniki bardzo podobne do oczekiwanych.

  • Czy taka sytuacja by cię ucieszyła?
  • Czy wtedy myślałbyś spokojniej o życiu z inwestowania?
  • Czy Twoje założone cele byłyby wtedy bliższe i bardziej realne?

Myślę, że z pewnością tak! Ten ostateczny test systemu robi się na niewielkich stawkach – najlepiej na najmniejszych jakie dopuszcza broker.

Chodzi o to, żeby obciążenie psychiczne w tej fazie nauki (tak, bo jesteśmy jeszcze na etapie nauki a nie zarabiania, do niego przejdziemy za chwilę) było jak najmniejsze i żebyś stopniowo przyzwyczajał swoją psychikę do tego że wystawiasz pieniądze na ryzyko.

Ten temat szerzej omówię w kolejnych lekcjach poświęconych temu w jaki sposób najlepsi traderzy patrzą na system – bo różnią się całkowicie i jest to kolosalnie ważne!

Jest to fragment kursu “Top Investor”. W szkoleniu opowiadam, jakimi stawkami należy grać. Kiedy i jak je powiększać, aby osiągnąć stabilne wyniki. Co możesz zobić, gdy Twoje wyniki są niestabilne.

Related posts