Klucz do życia z tradingu
Klucz do życia z tradingu lub bycia zawodowcem

Jak już zapewne się zdążyłeś zorientować konsekwentnie omawiamy metody i narzędzia służące najszybszemu poznaniu systemu i dojściu nim do zyskowności. Co więcej staram się aby po początkowym wkładzie pracy trading/inwestowanie stało się dla Ciebie jak najbardziej prostym a nawet przyjemnym zajęciem.

Dziś kontynuujemy ten temat i poznasz dalsze praktyczne wskazówki.

Praktycznie niewielu uczących ma na tyle wiedzy, że potrafi właściwie zidentyfikować kluczowe cele i wyzwania na tych początkowych etapach. A to właśnie one są najważniejsze.

Skutki oczywiście są wiadome, zaniedbania na początku mszczą się w krótszym lub dłuższym czasie – stratami na rynku. Od tego właśnie chcę Cię uchronić pokazując ścieżkę najlepszych.

Podsumujmy kilka ważnych punktów jakie omówiliśmy do tej pory:

– Pierwszym i podstawowym wyzwaniem dla Ciebie na pierwszym etapie uczenia systemu i tradingu jest zaangażowanie wszelkich sił w naukę systemu.

Efektem Twojej pracy powinna być:
– poprawna identyfikacja sygnału z systemu,
– poprawne złożenie zlecenia,
– poprawne zarządzanie nim aż do wyjścia z rynku.

Dlatego: Twoim pierwszym krokiem w kierunku zawodowstwa jest poprawność.

Pierwszym celem jest poprawność wykonania sygnału. Nie jest nim zarobienie pieniędzy na rynku. Zarabianie jako cel pojawi się nieco później (najszybciej jak to tylko możliwe więc cierpliwości).

Naucz się najpierw chodzić zanim pomyślisz o bieganiu. Naucz się najpierw utrzymywać na wodzie zanim pomyślisz o starcie w zawodach pływackich. :)

Naucz się zarabiać na demo zanim wejdziesz na real. Nie ma cudów – nie zarabiasz na demo to tym bardziej nie będziesz na realu.

Szybkie wejście z pieniędzmi na rynek cieszy wielkich i doświadczonych traderów – wiedzą, że jeśli jesteś z pieniędzmi na rynku to oni zarobią. Takie samo podejście mamy wśród innych przedstawicieli drugiej strony transakcji – części firm brokerskich.

Twoim pierwszym krokiem w kierunku zawodowstwa jest poprawne wykonanie wszystkich elementów od analizy, poprzez wejście na rynek, zarządzanie pozycją i wyjście. Poprawne wykonanie sygnału i strata to powód do radości! Tak, to nie pomyłka. Skoro trzymałeś się zasad, a to one statystycznie płacą (późnej wyjaśnię Ci bardzo ważne powody dlaczego).

Przyjmij na początek ważną zasadę, która zostanie z Tobą już na zawsze. Możesz mieć dwie korzyści ze zlecenia: albo zarobek albo naukę.

Nie ma cudów – nie zarabiasz na demo to tym bardziej nie będziesz na realu.

Jest to fragment kursu “Top Investor”. Pełne szkolenie znajdziesz tutaj: www.topinvestor.pl/top-investor-2-0

Related posts