Wejście i wyjście z rynku - jak?
[Podcast] Wejście i wyjście z rynku – jak?

Jeden z podcastów, w których odpowiadam na Wasze pytania, opowiadam o “sekretach” sukcesu najlepszych traderów na Świecie, z którymi miałem przyjemności rozmawiać, pracować. Powyżej wersja YouTube. Poniżej  wersja tekstowa, wzbogacona.

tt

“Wejście i wyjście z rynku – jak?”

1. Już PRZED otwarciem pozycji musisz dokładnie wiedzieć, gdzie wejdziesz (kiedy, dlaczego). To muszą być jasne i żelazne zasady. Bez uznaniowości “bo coś tam na rynku się pojawiło”, to jest droga do strat.

2. Jeżeli chodzi o wyjście to mamy dwa sposoby. Albo wiesz już na samym początku, gdzie wyjdziesz (czyli masz określone TP na podstawie zasad systemu!). TP MUSI być ustawione zawsze. Jeśli tego nie ma, to tak jakbyś nie miał systemu, bo nie jesteś w stanie określić RR! Bez znajomości RR nie masz pojęcia, czy zagranie będzie zyskowne i czy cały system będzie zyskowny. Drugi sposób wyjścia wynika z zasad zarządzania pozycją w zależności od tego, co właśnie dzieje się na rynku. I to też musi wynikać z zasad systemu. Te zasady mogą pozwalać na przesuwanie TP w zależności od ….. (i tu wytyczne systemu). [przykład w nagraniu] Zasady musza być konkretne, nie działaj emocjonalnie, unikaj uznaniowości.

Masz pytanie o Forex, psychologię inwestowania, AI w tradingu…?
Wyślij na adres: topinvestor.yt@gmail.com

Related posts