Jak możliwie najszybciej nauczyć się systemu?
Jak możliwie najszybciej nauczyć się systemu?

Na pewno pomoże Ci jasna świadomość Twojego celu. Cel zawiera w sobie dwa elementy: co oraz dlaczego. Pierwszy określa co ma być zrobione a drugi motywuje do działania. Naukę najlepszych narzędzi motywujących zaczniemy od lekcji ósmej. Dziś skupimy się na Twoim celu.

Po pierwsze jest nim zarabianie na rynkach i długofalowy sukces pozwalający na realizację Twoich marzeń i aspiracji. Wolność mieszkania gdzie chcesz i robienie tego na co masz ochotę, bez szefa, bez kogoś kto będzie Ci mówił co i kiedy masz robić.

Droga do tego wiedzie poprzez naukę systematycznego zarabiania na rynkach – przez wiele lat.

Bardzo ważnym krokiem do tego jest przekonanie siebie samego, że jesteś w stanie zarabiać systemem który masz. Aby dokonać tego jak najszybciej warto mieć kilka pomocnych narzędzi.

– Podręcznik Systemu – możesz go dostać do autora czy tradera systemowego albo przygotować go sam. Powinien zawierać kilkadziesiąt omówionych przykładów.

– Księga Analiz i Zagrań – zawierająca Twoje analizy historyczne, być może symulacje oraz potem zagrania. Jej okresowe przeglądanie ma Ci pomóc możliwie szybko nauczyć się realiów działania systemu. Przeglądaj zagrania minimum raz w tygodniu i analizuj je. Bardzo pomaga gdy są one wydrukowane i możesz nanosić notatki na marginesach.

– Ściąga – spisane na jednej stronie (góra dwóch) główne zasady systemu oraz typy wejść (jeśli jest kilka). Miej ją zawsze pod ręką w czasie tradingu.

Jest to fragment kursu “Top Investor“. Przy okazji powyższego zagadnienia omawiam tam również: jak przygotować (lub skąd wziąć) wspomniane dokumenty. Jak krok po kroku najszybciej (i skutecznie!) nauczyć się systemu. Jak znaleźć czas na naukę. Jaki jest najlepszy plan pracy. Jak nauczyć się podejmować decyzje.

Related posts