Statystycznie nie masz szans, żeby zarabiać na rynku
Statystycznie nie masz szans, żeby zarabiać na rynku
NN
TERAZ jest -50%, dla czytelników. Sprawdź:
ALE zapisy możemy zamknać w każdej chwili.

Często pojawia się pytanie, dlaczego większość nie zarabia na rynku. Odpowiedź jest prosta.

Bo jesteś nieprzygotowany.

Według statystyk w Polsce nawet 93% osób zajmujących się Fx NIE zarabia – prawie wszyscy tracą, mało kto wychodzi na zero. Więcej, ewentualny zysk jest z roku na rok mniejszy, a straty te same. Przypadek? Zdecydowanie nie! Podobne dane ciągną się od con. 2012r.

Statystycznie nie masz szans, żeby zarabiać.

Podawany powód tego problemu to: NIEPRZYGOTOWANIE tradera.

Techniczne i psychologiczne, m.in:

  • nieświadomość zagrożeń i lekceważące podejście do rynku,
  • poddawanie się emocjom, granie w stresie,
  • uleganie chciwości,
  • brak świadomości, że to poważne zajęcie,
  • negowanie braku wiedzy,
  • zwalanie winy na system i skakanie między systemami.

Traderzy, którym się udało zazwyczaj spędzili na rynku kilka-kilkanaście lat. Połamali zęby i portfel (opowiadałem Ci ostatnio o stratach po 600-700 K, to “wybitne” straty, bo większość to kilka-kilkadziesiąt tysięcy straconych oszczędności i kredyty). Ci, którym się udało dopiero po latach zrozumieli, że to właśnie psychika pozwoliła im wytrwać, ale jednocześnie bardzo blokowała.

Gdyby mieli odpowiednią wiedzę, mogliby reagować od razu i dojście do zysków zajęłoby im całe lata mniej. Stracili kupę czasu i pieniędzy.

“Panie Darku, kolejny raz pragnę podziękować za video, od dwunastu lat jestem na GPW, i nikt nigdy nie wywołał we mnie takich emocji ja Pan, otóż wszystko o czym pan mówi dotknęło mnie podczas inwestowania a raczej grania, z tym że uświadomił mi Pan jedną rzecz że tylko najbardziej wytrwali w boju są skłonni zarabiać, tłumaczyłem sobie to w trochę inny sposób; Robert Lewandowski od dzieciństwa trenował piłę nożną poświęcając się długim treningom, żeby dojść do tego miejsca w którym się znajduje. Teraz już wiem co będę robił do końca życia.”

A no właśnie.

System nie jest problemem. Systemów i strategii są dziesiątki, jak nie setki, nawet w Polsce. Każdy, kto był na YouTube o tym wie. Każdy, kto choć raz był na jakimś spotkaniu z innymi traderami o tym wie. Ilu traderów tyle metod, wkaźników, automatów… Niemożliwe, żeby któreś przez tyle lat nie działało!

Bo to psychika jest problemem, wytrzymanie napięcia na rynku. Porządne materiały są na zachodzie, po angielsku, i rozproszone. Porządna Ci wiedza jest od traderów, którzy osiągnęli wybitne wyniki. Dotrzeć do ich wiedzy nie jest łatwo, nie zajmują się “niańczeniem” początkujących, wolą cieszyć się tym, co zarobili.

Ty też zaczniesz zarabiać w momencie, gdy:
– nauczysz się systemu
– nauczysz się POPRAWNIE działać w stresie, MUSISZ mieć kontrolę nad sytuacją (szeroki temat). Uwaga: stres jest wywoływany również przez zyski!! I przez czynniki pozatradingowe. Szczególnie niebezpieczny jest tzw. stres kumulowany.
– nauczysz się ODPOWIEDNIO chronić swoją psychikę, żeby jej nie zniszczyć – jak się wysypie, to zarobi Twój psycholog, a nie Ty :)

Znam metody, aby to osiągnąć (pracowałem nad nimi i z traderami światowej klasy już ponad 10 lat). Ale nie jestem w stanie pomóc indywidualnie wszystkim. Dlatego kryteria osobistej współpracy ze mną są bardzo wysokie (merytoryczne i cenowe). Do tego, mam już grupę osób, którym pomagam. Zwyczajnie nie mam czasu. Dlatego też…

…przygotowałem szkolenie, z zupełnie nową wiedzą, które może załatwić większość Twoich problemów zw. z szeroko pojętym stresem, emocjami i dyscypliną na rynku:

TERAZ jest -50%, dla czytelników. Sprawdź:
ALE zapisy możemy zamknać w każdej chwili.

Related posts