Dlaczego zarabia się na demo, a na realu nie?
[Podcast] Dlaczego zarabia się na demo, a na realu nie?

Jeden z podcastów, w których odpowiadam na Wasze pytania, opowiadam o “sekretach” sukcesu najlepszych traderów na Świecie, z którymi miałem przyjemności rozmawiać, pracować. Powyżej wersja YouTube. Poniżej  wersja tekstowa, wzbogacona.

tt

“Dlaczego zarabiam na demo, a na realu nie? “

1. Przede wszystkim to nieznajomość systemu. Potrzeba więcej testów, analiz swoich działań i więcej gry na… demo.

2. Dalej, na demo jest większa odwaga niż w realu. Łatwiej podejmuje się decyzje. Jeśli jest z tym problem – patrz punkt 1. To, o czym już tu dużo pisałem – spisać zasady, przygotować wszystkie dokumenty, które pomogą Ci grać. Trzeba testować, mieć “ściągę”, księgę zagrań, spisane zasady wejścia, zarządzania, wyjścia, jakie analizy trzeba zrobić. Trzeba też przerobić ileś tam zagrań na demo albo na symulatorze. Wszystko po to, aby wchodząc na rynek, nie mieć wątpliwości i wahania. [W innych tekstach więcej tym].

Musisz mieć w głowie jasny obraz, czy jest sygnał, czy nie. Potem wchodzisz najmniejszymi stawkami, na jakie broker pozwala (bo to ciągle okres testów i dopracowywania systemu).

Najlepsi traderzy (np. Joe Ross) nawet po wielu latach często wracają na demo – sprawdzają, testują, obserwują. Dopiero potem live. Demo to nie ujma, przeciwnie! :)

PS. Polecam samodzielne poszukiwanie rozwiązań. To bardzo solidnie i najszybciej buduje wiedzę i umiejętności. Umysł uczy się automatycznie reagować na problemy i znajdować rozwiązania.

ww

Masz pytanie o Forex, psychologię inwestowania, AI w tradingu…?
Wyślij na adres: topinvestor.yt@gmail.com

Related posts