Przesuwanie TP
[Podcast] Czy można przesuwać TP?

Jeden z podcastów, w których odpowiadam na Wasze pytania, opowiadam o “sekretach” sukcesu najlepszych traderów na Świecie, z którymi miałem przyjemności rozmawiać, pracować. Powyżej wersja YouTube. Poniżej  wersja tekstowa, wzbogacona.

tt

“Jestem początkujący. Czasem miewam zaćmienie umysłu, tzn. gdy rynek dochodzi do mojego TP, ja go przesuwam raz i drugi raz, ale wtedy rynek się cofa. Co zrobić w takiej sytuacji?”

Zacznij od realizacji założonego TP. Nie bierz więcej, chciwość to zły doradca. Decyzja, gdzie jest TP i SL powinna być podjęta PRZED zajęciem pozycji i powinna wynikać z założeń systemu. Tych rzeczy raczej nie przesuwamy. Zgarniaj wszystkie TP, które są :) Sporadycznie zdarza się sytuacja oczywistej możliwości przesunięcia TP, bo rynek zaczął pędzić w kierunku. Ale nie ma sensu komplikować sobie życia i ryzykować.

Może zdarzyć się, że w trakcie zagrania pojawia się sygnał przeciwny. Wtedy po prostu wychodzimy z rynku. TP i SL nie jest czym, do czego trzeba czekać bez względu na ruchy ceny. Nie. Pozycją zarządzamy cały czas. Natomiast chronimy się przed chciwością i przesuwaniem TP. Brać, co rynek przynosi, nie bawić się, bo to przestaje być system, który się ma.

Masz pytanie o Forex, psychologię inwestowania, AI w tradingu…?
Wyślij na adres: topinvestor.yt@gmail.com

Related posts