Poznaj udrękę początkujących traderów i sposób na poradzenie sobie z nią…

Rozmowa z Traderem, który od lat UTRZYMUJE SIĘ z forex

Przede wszystkim [dop. mentor] uświadomił mi to, co już częściowo wiedziałem – że to, co mi się wydawało, było rzeczywiście skuteczne. Że na rynku nie chodzi o zarabianie nie wiadomo jak wielkich pieniędzy w krótkim czasie, tylko o stopniowe gromadzenie kapitału w dłuższej perspektywie. Dawało to znacznie lepszy efekt niż jakbyśmy chcieli grać nie wiadomo ile. Lepiej systematycznie, powoli, ale ciągle do przodu. Jest straszną udręką, że wiele osób – zwłaszcza na początku – chce zarobić nie wiadomo jak dużo.

don-t rock the boat

Do pewnego etapu wartości pieniężnych możemy zarabiać bez problemu, ale w pewnym momencie zaczynają się schody. Nasza psychika inaczej funkcjonuje, inaczej się zachowujemy, inaczej reagujemy.

Ja to nazywam szklanym sufitem. Jeśli ktoś zarabiał 2000$ miesięcznie, a nagle ma postawić 2000$ na jedną pozycję, to jest to pewien problem natury psychicznej, który trzeba przejść.

Często spotykałem się też z sytuacjami, że ktoś do mniejszych wartości depozytu, typu 2-3 tysiące dolarów, grał bez problemu i zarabiał. To samo zdarzało się potem moim kolegom. Ale jak miał grać już większym kapitałem, rozkładał się całkowicie psychicznie. Bardzo prostym środkiem, żeby temu zaradzić jest wypłata części środków i ponowny start z niższych kwot.

Oczywiście można sobie dawać pytanie „dlaczego mam się ograniczać?”. Ale prawda jest taka, że do pewnych etapów trzeba dorosnąć. Jednej osobie zajmie to krótki czas, inna może potrzebować wielu lat, o ile w ogóle się to uda, żeby grać dużymi wartościami. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, tak to po prostu funkcjonuje. Jest to efekt tego jak wyglądało nasze życie, jaki mieliśmy status społeczny. Jest to też powód dlaczego osoby majętne mają łatwiej w biznesie niż ci, którzy zaczynają od zera. Jest to kwestia psychicznego nastawienia.

Kliknij, aby pobrać cały wywiad  i poznaj wszystkie rady Mistrza scalpingu

Kategorie
Facebook Iconfacebook like buttonYouTube IconSubscribe on YouTube